22/02/2024
11.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

“Një komb, një flamur”, Dua Lipa uron 111-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Një urim i veçantë ka ardhur për 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë edhe nga këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa.

Në një postim në rrjetet sociale ylli i popit ka ndarë një foto ku shkruhet “Një komb, një flamur, urime festa”.

Gjithashtu Dua Lipa ka ndarë një fotografi nga momenti kur ka marrë pasaportën shqiptare si dhe një me flamurin shqiptar të hedhur krahëve.Dua Lipa ka hyrë në tregun ndërkombëtar prej disa vitesh dhe ka arritur të prekë majat e suksesit. Kohët e fundit ajo ka arritur të rrëmbejë çmime mjaft të rëndësishme si “The Global Awards”, “Grammy Awards” etj.

Të fundit