19/07/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Novomatic Macedonia- Casino Admiral do ta financojë FC Vardarin me një milion euro në vit

KF Vardar, sot ka marrë sponsorizim gjeneral me nënshkrimin zyrtar të marrëveshjes së bashkëpunimit me kompanine e lojerave te fatit dhe kazinove e njohur ne Maqedoni me brendin kazino Admiral. Përfaqësuesja e markës austriake  në lojërat e fatit, Novomatic Macedonia, vendosi me një program financiar prej një milion eurosh në vit të mbështesë ambiciet e menaxhmentit, ekipit sportiv dhe “Komitët”  për ta kthyer FC Vardarin në shtigjet e vjetra të lavdishme, sic thone ata.

Marrëveshjen kryesore të sponsorizimit e nënshkruan drejtori i Novomatic Maqedonisë, Aleksandar Simoviq dhe kryetari i KF “Vardar”, Milorad Milenkovski.

“FC Vardar është krenaria e vërtetë e sportit maqedonas dhe është sinonim i traditës së futbollit në rajon dhe më gjerë. Vardar, i themeluar në vitin 1947, është simbol i sukseseve më të mëdha sportive maqedonase. Me 11 kampionate kombëtare dhe 5 kupa kombëtare të fituara, Vardari është klubi më trofetar dhe më i famshëm i futbollit maqedonas, i cili ka qenë gjithmonë një fidanishte e talenteve të rinj . Prandaj është nder i madh për ne që logoja e kompanisë sonë do të jetë në fanellat e këtij klubi maqedonas.  , tha Marija Mitrevska, përfaqësuese. të Maqedonisë Novomatic.

Kryetari i KF “Vardar”, Milenkovski, falënderoi kompaninë për mbështetjen që i ka dhënë klubit dhe veçanërisht për përpjekjet e tifozëve besnikë për ta kthyer markën më të madhe sportive në vend në rrugën e sukseseve të larta sportive.

“Ky është një moment i veçantë për ne dhe një akt solemn që shkakton emocione. E gjithë puna jonë, së bashku me mbështetjen që morëm, u vlerësua. Jam krenar që energjia jonë është njohur dhe Vardari po merr një të ardhme të re të ndritur. , tha Milenkovski.

Përfaqësuesi i sponsorit të ri gjeneral të Vardarit theksoi se nuk kanë ambicie për të menaxhuar administratën e klubit, përveç se do të emërojnë përfaqësuesin e tyre, i cili do të jetë vetëm përgjegjës për mbikëqyrjen e operacioneve financiare.a1on

 

.

Të fundit