05/03/2024
8.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Numri I përgjithshëm I të infektuarve në komunën e Bogovinës shkon në 7 persona (VIDEO)

Në Tetovë u regjistruan 5 raste të reja me koronavirus prej tyre 3 janë në komunën e Bogovinës, sic raportoj kryetari I komunës Albon Xhemaili ekskluzivisht për televizionin Koha edhe 156 persona janë në izolim shtëpiak për shkak të dyshimit se këta të njejtit kanë pasur kontakte me tani më të infektuarit nga po I njëjti fshat

Sipas Informacioneve zyrtare që I kemi ne si komunë gjat ditës së sotme janë regjistruar edhe tre raste të reja me virusin korona në komunën e bogovinës, mund të deklarojmë se 150 persona tani më janë në izolim shtëpiak për shkak të dyshimit se kanë pasur kontakte me të infektuarit, thot Albon Xhemaili në një bised telefonike me Gazetarin e Televizionit Koha

Sic mësohet njëri nga të infektuarit në këtë komunë është punonjës shëndetësor ndërsa sic tha Xhemaili edhe gjat ditës së nesërme do të vijojnë testimet dhe anketat për kontaktet eventuale me tanimë të infektuarit

 

Të fundit