16/07/2024
25.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

NXËNËSIT E SHKOLLAVE TË MESME SOT PROTESTOJNË PARA MINISTRISË SË ARSIMIT

Nxënësit e shkollave të mesme nga ora 15:30 deri në ora 16:30 kanë paralajmëruar protestë që do të mbahet para Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

Krahas protestës, do të ketë edhe bojkotim të mësimit. Ata kërkojnë heqjen e maturës shtetërore.

“Para MASH do të mbahet edhe bojkot në shkollat e mesme. Kemi infromacione se në disa shkolla të mesme profesorët bëjnë trysni ndaj nxënësve të mos marrin pjesë në protestën dhe bojkotin. Ju inkurajojmë të dilni në protesta”, thuhet në njoftimin e thirrjes së protestës./Telegrafi/

 

Sonte festivali për fëmijë Bletëzat 2020 LIVE në Televizionin Koha ora 18.00 na ndiqni .

Të fundit