12/04/2024
15 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, nëpër disa lugina, posaçërisht përgjatë Vardarit do të ketë paraqitje të mjegullës apo vranësirave të ulëta. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 14 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, mjegull dhe erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë.

Të fundit