18/05/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Pendarovski: Asnjëherë nuk kemi qenë në lidhje me nëntokën! Kovaçevski: Me përkrahjen tuaj e rrëzuam regjimin e VMRO-së

Stevo Pendarovski, kandidati për president nga LSDM, në takim me qytetarët e Ohrit, theksoi se njerëzit e opozitës që kërkojnë mandat, janë njerëzit e njëjtë, me të njëjtat ide, të cilët mendojnë që ta udhëheqin shtetit njëjtë siç ishte para 7 viteve, përcjell TV21. Ju them se LSDM asnjëherë nuk do të heq dorë nga vlerat e saj. LSDM çdo herë ka qenë krah me krah me qytetarët edhe gjatë krizave ekonomike, shëndetësore, energjetike, tha kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski.

“Asnjëherë nuk kemi qenë në lidhje me nëntokën, me krimin. Për t’i munduar oponentët tanë politike nuk montuam procese politike, nuk kemi porositur me telefon 10 apo 11 vjet burg, nuk kemi përgjuar 25 mijë qytetarë tanë”, tha Stevo Pendarovski, kandidat për president, LSDM.

“Arritëm ta rrëzojmë regjimin e VMRO-DPMNE-së dhe ta çlirojmë shtetin nga kthetrat e VMRO-së pas 11 viteve në izolim. Me përkrahjen tuaj, Maqedonia u bë anëtare e NATO-s dhe sollëm vendime të vështira pas 30 viteve dhe filluam negociata me BE”, pohoi Dimitar Kovaçevski, kryetar i LSDM.

Të fundit