19/05/2024
15.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Për 3 ditë, 71 raste të reja me Kovid-19 në RMV

Ministria e Shëndetësisë (MSH) njofton se në tri ditët e fundit (28-30.10.2022) janë kryer 819 teste nga të cilat 71 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19. Numri më i lartë i të infektuarve është regjistruar në Shkup-47, Prilep-9, Ohër-3, Manastir dhe Kërçovë nga 2 raste, Kumanovë, Shtip, Strumicë, Koçan, Gjevgjeli, Kriva Pallankë, Bogdanci dhe Demir Kapi nga 1 rast.

Sipas Institutit të Shëndetit Publik nga 71 personat e infektuar 10 janë të ri-infektuar. Janë regjistruar edhe 86 pacientë të shëruar. Ndërkohë që nuk është regjistruar asnjë viktimë. Numri i rasteve aktive në vend është 247.

Të fundit