25/07/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Përgjigjet LSDM: VMRO pengoi mjete për 16 CoVid-qendra

VMRO-DPMNE-ja dhe Mickoski aktrojnë shqetësim, penguan mjete për pajisimin e 16 qendrave për kovid, ndërsa viktimat nga koronavirusi i reduktojnë në numra.

Nga fillimi i pandemisë e deri sot, qytetarët nga VMRO-DPMNE-ja dhe Hristijan Mickoski kanë parë vetëm lajme të rreme, destruksion, hipokrizi dhe minim të sistemit shëndetësor.

Nëse Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja do të ishin kujdesur për shëndetin e qytetarëve, ata nuk do të ishin të parët që do të shkelnin masat dhe do të organizonin tubime masive ku nuk respektoheshin protokollet për mbrojtje nga koronavirusi.

Nëse ata do të ishin aq të shqetësuar për punonjësit e kujdesit shëndetësor, ata nuk do të bllokonin një hua të Bankës Botërore që do të pajisë 16 qendra kojotash në të gjithë vendin.

Në vend të mbështetjes, VMRO-DPMNE-ja qëndroi në anën e gabuar, në anën e koronavirusit. – thonë nga LSDM-ja.

Të fundit