12/07/2024
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Presidenti Begaj priti në takim liderin e Lëvizjes BESA

Lideri i Lëvizjes BESA dhe njëherit kryetari i Tetovës, Bilall Kasami gjatë qëndrimit të tij në Tiranë të Republikës së Shqipërisë ka realizuar takim me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.

Ky takim po aq vëllazërorë kishte edhe karakter punues duke e njoftuar presidentin Begaj për situatën aktuale politike, planet e qeverisë së re ku pjesë përbërëse është edhe Koalicioni shqiptar VLEN, zhvillimin dhe rrugën euroatlantike të të dyja vendet.

Presidenti Begaj uroi Kasamin për fitoren në zgjedhjet parlamentare duke vënë theksin tek përfaqësimi sa më i drejtë i shqiptarëve e qytetarëve duke çuar përpara projektet që zhvillojnë vendin. Kryetari Kasami e ngushëlloi presidentin Begaj me rastin e ikjes në amshin të shkrimtarit të njohur me përmasa botërore Ismail Kadare. Kadare iku por na la pas Kujtesë të pavdekshme për shqiptarizmën.

Të fundit