05/03/2024
7.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Princi Çarls i infektuar me Kovid-19

Princi britanik Çarls është infektuar me koronavirus, kumtoi Pallati i Bakingamit. Çarls është në moshën 72 vjeçare. Ai është djali i mbretëreshës Elizabeta e Dytë dhe babai i Uiliamit dhe Harit.

Mbretëresha Elizabeta e Dytë (93) e ka braktisur para disa ditëve pallatin që të evitojë infektim nga virusi. mb/

Të fundit