14/06/2024
22.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Regjistrohen 316 raste të reja, humbin jetën 10 pacientë

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit, nga 3.486 testime, janë regjistruar 316 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 140 janë në Shkup, Kumanovë 38, Veles dhe Shtip 19, Kavadar 16, PRilep dhe Ohër 12, Strumicë 11, Manastir 8, Probishtip 6, Tetovë dhe Sveti Nikole 5, Negotinë dhe Kriva Pallankë 4, Strugë dhe Kratovë 3, Kërçovë, Koçani dhe Gjevgjeli 2, Radovish, Vinicë, Krushevë, Demir Hisar dhe Makedonska Kamenica 1.

Gjatë 24 orëve të fundit po ashtu janë shënuar 240 pacientë të shëruar dhe 10 të tjerë kanë humbur jetën. Prej vdekjeve, tre janë nga Kumaniva, nga dy në Ohër dhe Sveti Nikole dhe nga një në Kriva Pallankë, Berovë dhe Shkup.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 194.891 raste me coronavirus, ndërsa prej tyre 181.031 janë shëruar dhe 6.831 persona kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 7.029 raste aktive.

Të fundit