05/03/2024
12.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Riten çmimet e naftës në bursën e SHBA-së dhe Londrës, bie dhe vlera e dollarit

Çmimet e derivateve të naftës janë ritur sërish pas një rënie që patën.

Këtë mëngjes në barelin e tregut të Londrës u ritën për 1.15 përqind që ne dollarë është 101,05, përderisa në tregun amerikan bareli është ritur për 0,75përqind që në dollarë i është 97,15, shkruan TOP24

Në tregun e devizave sërish ka rënë vlera e dollarit në raport me korpën e valutave.
Indeksi i dollarit i cili tregon se vlera në SHBA në raport me gjashtë valutat tjera botërore sillet rreth 98,89 pikë përderisa dje në këtë periudhë ishte 98,87 pikë, përcjellë TOP24.

Të fundit