22/04/2024
12.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Rrëzohen me motor – dy të rinj lendohen rëndë në Tetovë

Në aksident lëndime të rënda ka pësuar një pasagjer i mitur nga fshati Batinci, komuna e Studeniçanit, ndërsa motoçiklisti ka pësuar lëndime të rënda, konstatohet në Qendrën Klinike të Tetovës, njofton MPB.

Një i mitur dhe një 21-vjeçar kanë mbetur të plagosur pasi kanë rënë nga motori
Freepik
Më datë 03.02.2024 rreth orës 17:15 në RSH Tetovë është raportuar se në Blv.“Ilindenska” në Tetovë, D.G.(21) nga fshati Dolno Sedlarcë, Tetovë, duke drejtuar motoçikletën Yamaha me shenja regjistrimi tetovare, ka humbur kontrollin dhe ka rënë në rrugë.

– Në aksident lëndime të rënda ka pësuar një udhëtar i mitur nga fshati Batinci, komuna e Studeniçanit, ndërsa motoçiklisti ka pësuar lëndime të rënda, konstatohet në Qendrën Klinike të Tetovës, njofton MPB.

Një ekip inspektues nga SVR Tetovë ka kryer kontroll të vendit.

Të fundit