17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Seksioni Veles – Gradsko do të jetë i mbyllur për qarkullim për shkak të asfaltimit

Seksioni Veles- Gradsko për shkka të asfaltimit do të jetë i mbyllur për qarkullim nga sot deri të hënën, përveç të dielës, nga ora 08:00 deri në orën 18:00, kumtoi LAMM.

LAMM kujton se edhe nga 11 shtatori do të vendoset regjim i përkohshëm rrugor në tunelinnë rrugën Bllacë – Shkup për shkak të sanimit të tunelit.  Do të ketë sinjalizim ndriçues me lëshim të njëpasnjëshëm të automjeteve.

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pandërprerë nëpër rrugë kryesisht të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar.

Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti., informojnë nga LAMM.

Të fundit