25/06/2024
23.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shkëmbim zjarri ndërmjet një grupi kriminal dhe policisë në kufirin Kosovë-Shqipëri, 6 persona të arrestuar

Ka ndodhur një shkëmbim zjarri në kufirin Shqipëri-Kosovë, mes një grupi trafikantësh të qenieve njerëzore dhe policisë.

Ndërkohë, janë arrestuar 6 shtetas siriane të cilët dyshohen se merreshin me trafik qeniesh njerëzor, ndërsa, që një person ka arritur që të arratiset.

Mes të tjerash raportohet se të arrestuarit kanë qenë të pajisur me armë zjarri të llojit pistoletë. Pritet që të tjera detaje të dalin në dritë.

 

Të fundit