12/07/2024
24.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Sinadinovska: Tre muaj para zgjedhjeve hapen portalet nga hiçi, marrin para nga shteti përmes KSHZ-së dhe përhapin lajme të rrejshme

Katerina Sinadinovska nga “Këshilli i Etikës” e ftuar sonte në “Click Plus” në TV21 theksoi se disa muaj para zgjedhjeve hapen portale nga hiçi të cilat përhapin lajme të rreme dhe marrin para nga shteti.”

“A e dini se çfarë po ndodh para zgjedhjeve? “Në çdo gjashtë muaj, tre muaj para zgjedhjeve hapen portalet nga hiçi, marrin para nga shteti përmes KSHZ-së dhe shpërndajnë të pavërteta dhe lajme të rreme dhe pastaj mbyllen”, tha Sinadinovska.

Të fundit