19/06/2024
28.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Sot e nesër mot me diell, nga e hëna bien temperaturat në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 29 deri 36 gradë. Indeksi UV=9.

Në Shkup, siç informuan nga DPHM, moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe erë të lehtë veriperëndimore. Temperatura minimale do të bie deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 35 gradë.

Edhe të dielën moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i nxehtë me temperatura më të ulëta të mëngjesit.

Të hënën do të ketë zhvillim lokal të vranësirave jostabile me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, ndërsa në ditët në vijim do të ketë përsëri stabilizim të motit.

Të fundit