25/07/2024
15.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Spasovski: Dora e ngritur ndaj policisë është dorë e ngritur ndaj shtetit

Sot në emisionin e mëngjesit në “Click21” i ftuar është ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, me të cilin biseduam për protestat aktuale dhe incidentet e tyre.

Spasovski tha se janë lënduar gjithsej 54 policë.

“Kanë qenë 47 policë të lënduar edhe atë në një ditë, përndryshe numri i përgjithshëm është 54 për të gjitha ditët që qytetarët po protestojnë”, tha Spasovski.

Ai bëri thirrje për protesta paqësore demokratike. Sipas ministrit, dora e ngritur ndaj policisë është dorë e ngritur ndaj një shteti.

 

Të fundit