23/05/2024
12.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Taravari dhuron 500 libra për bibliotekën shqiptare në Manastir

Arben Taravari dhuron 500 libra për iniciativën për themelimin e bibliotekës shqiptare në Manastir, këtë e ka bërë të ditur Ermira Selimi, njëra nga iniciatoret e kësaj iniciative:

“Komuna e Gostivarit, kryesishtë zoti Arben Taravari më dhuroi ndimë për bibliotekën shqiptare në qytetin e Manastirit me 500 libra. Poashtu, pas Haraçinës, Shkupit dhe Manastirit, tubimin kombëtar të radhës me Marinin e kemi në qytetin e Gostivarit. Kryetarin e falënderoj shumë për kontributin e dhënë për bibliotekën shqiptare në Manastir.” shkruan Ermira Selimi në profilin e saj në facebook duke e shoqëruar me një foto së bashku me Taravarin.

Të fundit