27/05/2024
12.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Të mërkurën zhvillohet java e 12 e sezonit vjeshtor

 • Ditën e mërkurë me fillim në orën 14 zhvillohet java e parë e rrethit të
  dytë të kampionatit apo java e 12 e sezonit vjeshtor në ligën e parë
  futbollistike në vend. Më 26 tetor takohen, Shkupi-Tikveshi, Skopje-
  Shkëndija, Rabotnicki-Sileksi, Bregallnica-Akademija Pandev dhe
  Pobeda-Struga Trim lum. Pas 11 xhirove të zhvilluara ekipi I Struga
  Trim Lum është në krye të tabelës me 25 pikë, në vendin e dytë është
  Shkëndija me 19 pikë të grumbulluara, kurse Shkupi është në vendin e
  tretë me 18 pikë po aq sa ka edhe vendi I katërt në taelë Sileksi.Në
  vendin e pestë është Tikveshi me 16 pikë. Makedonija Gjorçe Petrovi ka
  12 pikë të grumbulliara në vendin e gjashtë po aq sa ka edhe
  Bregallnica në vendin e shtatë. Në vendin e tetë është Rabotniçki më 11
  pikë, ndërsa vendin e nëntë dhe të dhjetë e ndajnë Akademija Pandevi
  dhe Pobeda me nga tetë pikë. Sileksi është në vendin e 11 me vetëm
  pesë të grumbulluara./Tv Koha/

Të fundit