03/03/2024
11.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

(video)Kryetar i PDSH-së në 76 vjetorin e lindjes përkujton Arbën Xhaferin: Idetë dhe planet e tij ende me PDSH-në

Në 76 vjetorin e lindjes së ish kreut të PDSH-së, Arbën Xhaferi, kreu aktual i PDSH-së përkujtoi tani më të ndjerin përmes një vizite te varrezat e qytetit. Thaçi tha se idetë dhe programet e përpiluara nga ish kryetari Arbën Xhaferi ende qëndrojnë me partinë e tij dhe jetësimi i këtyre ideve do të ishte nderë për të ndjerin.

Kryetar i PDSH-së me këtë rast,  në pyetjet e gazetarëve se si do të rreshtohet PDSH-ja në këto zgjedhje parlamentare, ai u përgjigj se duhet t’i thuhet JO PUTINIT dhe RUSISË dhe të vazhdohet rruga për integrimin e Maqedonisë së Veriut në familjen e madhe Evropiane.  Kryetar i PDSH-së përndryshe ende nuk e ka bërë të qartë definitivisht nëse do të garojë e vetme këto zgjedhje apo do të bëhet pjesë e ndonjë koalicioni parazgjedhor.TV KOHA

Të fundit