19/06/2024
20.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Toka shqiptare nuk ndalon dridhjet, tjetër tërmet 3.9 ballë

Toka shqiptare nuk ndalon dridhjet, pasi rreth orës 12.04 minuta, një tjetër lëkundje e fuqishme është shënuar.

Paraprakisht thuhet se lëkundja ka qenë 3.9 ballë të shkallës Rihter.

Epiqendra e tij ka qenë 8 kilometër në perëndim të Mamurrasit, me një thellësi prej 29 kilometrash.

Deri më tani nga lëkundjet e fuqishme që goditën vendin, janë konfirmuar 31 viktima dhe 658 të plagosur.

Në total janë shënuar mbi 500 lëkundje me fortësi të konsiderueshme, ku më i fuqishmi prej tyre u shënua në orën 03.54 të mëngjesit të së enjtes, me magnitudë 6.3 ballë. /a.y/noa.al

Të fundit