18/06/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

“U shkaktoi plagë vdekjeprurëse me shufër metalike”, Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e dyfishtë në Stajkovcë të Shkupit

Prokuroria Themelore Publike kërkon nga Gjykata Penale që të shqiptohet masa e paraburgimit ndaj personit të dyshuar për vrasjen e dyfishtë në Stajkovcë të Shkupit. Prokuroria njofton se i njëjti pas tretmanit që ka pranuar në spital, është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ekziston rreziku që të arratiset. Ngjarja ndodhi më 14 maj të këtij viti.

“Ndaj personit ka filluar procedurë hetimore pasi më 14 maj gjatë dhunës në familje në shtëpinë e familjes në Stajkovcë, me paramendim ka privuar nga jeta vëllain dhe kunatën. I dyshuari fillimisht e ka sulmuar kunatën duke e goditur disa herë me shufër metalike në kokë, e më pas ka hasur në vëllain, të cilit i ka shkaktuar lëndime vdekjeprurëse me shufër”, thuhet mes tjerash në njoftimin e Prokurorisë./tv21.tv

Të fundit