24/06/2024
18 C
Tetovo

Të tjera lajme

U vra nga ish-burri në Gjermani, flet familjari i 28-vjeçares shqiptare: Autori i plagosi dhe motrën

Jetmira Beka 28 vjeç u vra nga ish-burri i saj, të shtunën në një parking në Aachen të Gjermanisë. Lidhur me rastin tragjik, ka folur Xh.B., familjar i viktimës.

Xh.B., deklaroi se 28-vjeçarja kohët e fundit ishte ndarë me burrin e saj 37-vjeç dhe se i njëjti vazhdimisht kishte ushtruar dhunë ndaj saj.

Në momentin e tragjedisë, ai tha se Jetmira kishe qenë me motrën e saj e cila po ashtu është plagosur me thikë në dorë nga i dyshuari.

Motra e viktimës 18 vjeç ka pësuar lëndime në dorë dhe sipas Xh.B., ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

“Po vazhdimisht ka përdorur dhunë autori, kohën e fundit janë ndarë. Pastaj ka ndodhur tragjedia…”, tha Xh.B., për Gazetën Express.

Ai deklaron se krimi ndodhi në sytë e motrës 18-vjeçe.

“E ka vra në sy të motrës, motrën 18-vjeçe e ka plagos. Në tentim me ndal dhunën-aktin, e ka plagosë edhe atë”, tha ai.

18-vjeçarja është jashtë rrezikut për jetën.

“Plagë në dorë ka marrë, është jashtë rrezikut për jetën”, pohoi ai.

Për tragjedinë që tronditi edhe Kosovën ai tha se nuk i dinë motivet.

37-vjeçari ndodhet në paraburgim, ndërsa mediat e huaja kanë raportuar se as prokuroria atje nuk ka dhënë shumë detaje për rastin.

Sipas prokurorit, gruaja vdiq në vend, në parkingun ku u sulmua të shtunën rreth orës 19:00.

Prokuroria është duke e hetuar rastin, ndërsa burri akuzohet për vrasje.

Të fundit