22/06/2024
21.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

(VIDEO) Video e pabesueshme: Piloti me sëpatë godet barierën në aeroportin e Denverit

Një pilot i United Airlines është akuzuar për një sulm të çuditshëm në fillim të këtij muaji, në të cilin ai përdori një sëpatë për të përplasur një platformë parkimi të punonjësve në Aeroportin Ndërkombëtar të Denverit, duke shkaktuar rreth 700 dollarë dëme. Policia thotë se piloti është Kenneth Henderson Jones.

Video e incidentit të 2 gushtit, e publikuar nga CBS, tregon pilotin 63-vjeçar të armatosur me sëpatë. Në video, mund ta shihni atë duke goditur 23 herë rampën derisa më në fund e rrëzoi atë. Më pas ai debatoi për disa minuta me një punonjës të aeroportit, i cili pa se çfarë ndodhi dhe u përpoq t’i hiqte sëpatën.

Jones tani është akuzuar për një kundërvajtje dhe do të dalë në gjykatë më 25 shtator.

United Airlines njoftoi se Jones është hequr nga orari dhe është në pushim në pritje të një hetimi të brendshëm.

Sipas raportit të policisë, Jones tha se po përpiqej të dilte, por gjashtë makina të tjera ishin të rreshtuara në secilën nga tre rampat e daljes. Jones, thotë ai, po përpiqej ta zgjidhte problemin “për të gjithë ata që prisnin”.

Të fundit