25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Korrik, 2019

Browse our exclusive articles!

Aksidentohet në Tetovë karroca festive

Është aksidentuar para pak çastesh në hyrje të Tetovës, karroca festive e cila përdoret për shëtitjen e fëmijëve para synetisë. Gjatë këtij aksidenti, me...

Fillim i mbarë i Verës Kulturore Gostivari 2019 – u realizuan dy projekte me më shumë aktivitete

Vera Kulturore Gostivari 2019 që edhe sivjet mban moton “Mirë se vini mërgimtarë” filloi dje me dy projekte, me ç’rast u realizuan një sërë...

Agjencia për Zbatimin e Gjuhës shpallë konkurs për punësimin e 13 personave

Agjencia për Zbatimin e Gjuhës që e flasin së paku 20% e qytetarëve të RMV-së sot ka publikuar konkurs ku kërkohen 13 zyrtarë shtetëror...

Kuvendi i pranoi propozim-ndryshimet e ligjit për arsim fillor në lexim të parë

Deputetët mbrëmë vonë e përfunduan mbledhjen e 106-të në të cilën pranuan disa zgjidhje ligjore në lexim të parë dhe i miratuan ndryshimet e...

Canoski me porosi për Janakieskin: Mbahu Mile, deshte apo jo, do ta vuash dënimin

Sefer Canoski, pronar i Universitetit privat Fon, përmes një statusi në FB e ka ngushëlluar në një farë mënyre ish ministrin për Transport dhe...

Popular

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë, s’ka të lënduar

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë,...
spot_imgspot_img