25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Tetor, 2019

Browse our exclusive articles!

Sali Murati – kryetar i ri i Gjykatës Kushtetuese

Gjykatësi Sali Murati prej sot është zgjedhur për kryetar i Gjykatës Kushtetuese. Ai këtë funksion do ta marrë prej më 1 nëntor, kur kryetarit...

Kasami takohet me ambasadorin e Holandës, z. Dirk Jan Kop

Sot Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami së bashku me nënkryetarin, Kastriot Rexhepi dhe anëtarin e Kryesisë Qendrore, njëherit edhe Kryetarin e Komunës së...

Zjarr me përmasa të madha shihet në atarin e malit të fshatit Gjurgjevisht

Digjet mali mbi fshatin Gjurgjevisht të komunës së Vrapçishtit , rrezikohen banorët Zjarr me përmasa të madha shihet në atarin e malit të fshatit...

Shpërndarja e Kuvendit më 11 shkurt 2020

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut do të shpërndahet më 11 shkurt të vitit të ardhshëm, kështu paralajmëroi sot kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi në...

Rusia i bën thirrje Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut t’i bashkohen Unionit të Euroazisë

Përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë në Bashkimin Evropian, Vladimir Chizhov, i ka bërë thirrje Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore që të anëtarësohen në Bashkimin Ekonomik...

Popular

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë, s’ka të lënduar

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë,...
spot_imgspot_img