11/08/2022
18.1 C
Tetovo

Arkiva Mujore Gusht, 2020

Browse our exclusive articles!

Serbia anulon testin PCR për shtetasit e Maqedonisë që kalojnë tranzit

Falë bashkëpunimit mes autoriteve Maqedoni-Serbi, Beogradi Zyrtar rishikon vendimin e djeshëm për teste PCR në kufi për të gjithë ata që kalojnë tranzit, dhe...

Sot mbushen tetë vjet nga vdekja e ish-kryetarit të PDSH-së në Maqedoni, Arbër Xhaferi

Sot mbushen tetë vjet nga vdekja e ish-kryetarit të PDSH-së në Maqedoni, Arbër Xhaferi. Xhaferi u nda nga jeta në moshën 64-vjeçare, pasi vuante nga...

Memishi: Shumë shpejt do të kemi Qeveri të re, ja cilat do të jenë tri prioritet e saja

Zëdhënësi i Lëvizjes Besa, Elmedin Memishi në rrjetin social Facebook ka shkruar se vendi shumë shpejt do të ketë shumicë të re parlamentare. Më...

Hashim Thaçi kujton Arbën Xhaferin: Ishte njëri prej intelektualëve dhe mendimtarëve më të rëndësishëm mbarëshqiptarë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar sot Arbën Xhaferin në tetë vjetorin e vdekjes. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se...

Deri më 31 gusht vazhdohet kufizimi i përkohshëm i lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut

Vendimi ministror për kufizim të përkohshëm të lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut, Turqinë dhe Shqipërinë, nga 31 korriku i vitit 2020, që...

Popular

Afrim Gashi së bashku me Faton Selamin ju prezantuan Tetovarëve “Alternativën”

Mbrëm në Tetovë, Kryetari i ALTERNATIVËS, Afrim Gashi së...

Dasma kosovare në fshatin e banuar me boshnjakë në Prizren bëhet lajm në “Reuters”

Dasmat kosovare jo rrallë kanë marrë vëmendjen edhe të...

Tetovë, bulevardi “Industrial” vazhdon të mbetet pa ndarjen fizike mes dy drejtimeve

Protestat e qytetarëve të Tetovës për rrugën industriale thuaj...

RMV, rreth 800 vendime në ditë jepen për izolim: “Askush nuk na kontrollonë nëse qëndrojmë në shtëpi”

Gjatë kësaj periudhe, Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor jep...
spot_imgspot_img