29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Tetor, 2020

Browse our exclusive articles!

Zaev në ditën e parë të shkollave: Të jemi solidarë dhe të tregojmë mirëkuptim në këtë proces

Në më shumë se gjashtëqind shkolla fillore dhe të mesme në vend, sot filloi mësimi me prani fizike me zbatimin e protokolleve shëndetësore. Në...

Filipçe: Nxënësit, prindërit dhe mësuesit të jenë të kujdesshëm, nuk duam të na kthehen kufizimet

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot ju është drejtuar prindërve, nxënësve dhe punonjësve në arsim, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Ai...

Takim Besimi – Sera: Kompani spanjolle të interesuara në ndërtimin e Korridorit 8

Kriza aktuale shëndetësore dhe ekonomike që ka prekur të gjithë botën, duke përfshirë Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Spanjën, kërkon monitorim aktiv të...

Vazhdohet ndalesa për hyrje në Greqi deri më 12 tetor

Dy vendime ministrore që kanë të bëjnë me kufizimin e përkohshëm të lidhjeve tokësore, detare dhe ajrore të vendit dhe të ndalesës për hyrje...

RMV, sot zyrtarisht fillon procesi arsimor, Carovska: “Online jo sepse duam, por e kemi patjetër”

Sot zyrtarisht fillon procesi arsimor në Republikën e Maqedonisë së Veriut, në kushte të jashtëzakonshme dhe me klasa të tjetërsuara, respektivisht, dhoma gjumi të...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img