28/06/2022
31.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Dhjetor, 2020

Browse our exclusive articles!

Spasovski: Krijojmë kushte më të mira për qytetarët dhe të punësuarit në MPB

Krijojmë kushte më të mira për qytetarët dhe të punësuarit në Ministrinë e Punëve të Brendshme, tha ministri Oliver Spasovski, i cili sot në...

KSHPK-ja e miraton planin vjetor për inspektimin e pronës, do të përfshihen kryetarët e komunave, gjykatës dhe funksionarë

Komisioni shtetëror për parandalimin e korrupsionit, në seancën e 45-të të sotme, e miratoi planin vjetor për kontroll të gjendjes së pronës dhe interesave...

Vazhdon trendi i zvogëlimit të numrit të të sapodiagnostifikuarve dhe të vdekurve

Sipas raportit javor të Institutit për Shëndet Publik në periudhën nga data 21 deri në 27 të këtij muaji janë testuar gjithsej 13.123 materiale...

VMRO-DPMNE për regjistrimin e popullsisë: Duhet të bëhet dallimi midis shtetasve që jetojnë këtu dhe shtetasve që jetojnë jashtë

  Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “Zoran Zaev është nervoz për shkak se VMRO-DPMNEe kapi në përpjekjet për ta falsifikuar regjistrimin”. “Zaev dëshiron regjistrim...

Shpallet konkursi, policia e Maqedonisë punëson 600 policë

Ministria e Punëve të Brendshme sot shpalli konkurs publik ku do të punësohen 600 persona. “Ministria e Punëve të Brendshme, në përputhje me nevojat e...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img