25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Janar, 2021

Browse our exclusive articles!

Gjermania pritet t’i mbyllë kufijtë për 4 shtete, frikë nga variantet e reja të virusit

Gjermania është duke planifikuar që t’i mbyllë kufijtë për udhëtarët që vijnë nga Britania e Madhe, Portugalia, Brazili dhe Afrika Jugore për shkak të...

Qytetarë nga Maqedonia po vaksinohen në Bujanocë të Serbisë

Në mungesë të vaksinës anti-covid qytetarë nga Maqedonia po gjejnë zgjidhje në vendet fqinjë për tu vaksinuar. E një rast i tillë është me mjeken...

Ministrja bullgare Zaharieva: Maqedonizmi është ide e krijuar nga Beogradi dhe Moska

Kthimi i gjuhës serbe në shkollat ​​e Republikës së Maqedonisë së Veriut mohon pretendimet se janë ndërprerë lidhjet e këtij vendi me Serbinë dhe...

Zaev: Në pakon e pestë ekonomike do të përfshihen të varfrit, mediumet dhe gastronomët

Kryeministri Zoran Zaev dje pasdite në Kuvend, duke iu përgjigjur pyetjeve të deputetëve, ndau një pjesë të masave të parapara me pakon e pestë...

Sot protesta në Shkup për drejtësi për rastin “Monstra”

Në Shkup sot do të mbahet protesta për drejtësi për rastin “Monstra”. Protesta është thirrur nga familjarët e të akuzuarëve, që sipas tyre ky...

Popular

Rritet përdorimi i barnave kundër depresionit në Maqedoni

Statistikat e Fondit për Shëndetësi në Maqedoninë e Veriut...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...
spot_imgspot_img