25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Shkurt, 2021

Browse our exclusive articles!

554 raste të reja, tetë të vdekur

Ministria e Shëndetësisë informon se në përputhje me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik në 24 orët e fundit janë bërë 3 477...

“Target-Fortesa”: Sasho Mijallkov dënohet me 12 vite burg për “zullumin” ndaj shqiptarëve, Janukollovska me 4 vite

Ish kreu i DSK-së Sasho Mijallkov shpallet fajtor për rastin “Target-Fortesa” që ka të bëje me përgjimin e paligjshëm në Republikën e Maqedonisë së...

LSDM: Koha e gjykatës së partizuar ka marrë fund, VMRO: Sistemi i drejtësisë para “vdekjes klinike”

Vendimi i sotëm kundër të akuzuarve në rastin “Target–Fortesa” është dëshmi se koha e gjykatës së partizuar dhe e atyre që dikur ishin mbi...

PROTESTUESIT NË MAQEDONINË E VERIUT KËRKOJNË DREJTËSI

Një nga organizatorët e protestës së sotme kundër rasteve të montuara në Maqedoninë e Veriut, Bedri Ajdari, para mijëra protestuesve ka lexuar mesazhin duke...

Bedri Ajdarit: U mbush kupa, shqiptarët nuk durojnë më (Video)

Bedri Ajdari si njëri nga organizatorët e protestës së sotme për rastin “Monstra”, ka dërguar kritika ndaj përbërjes aktuale në qeveri. Ka kërkuar që të...

Popular

Rritet përdorimi i barnave kundër depresionit në Maqedoni

Statistikat e Fondit për Shëndetësi në Maqedoninë e Veriut...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...
spot_imgspot_img