13/08/2022
19.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Prill, 2021

Browse our exclusive articles!

Nxënësit nga ShPM ” Jahja Kemal ” edhe njëherë e prezentuar vendin tonë në shkencë në ASEF

14 medalje ari 21 medalje argjendi 19 medalje bronzi Urime nxënësve që morën pjesë në Panairin Shqiptar të Shkencës dhe Inxhinierisë (ASEF) i cili është një konkurs...

Nikolloski: Po të mbahej regjistrimi do të kishim mbi 50 mijë të infektuar të tjerë

Nënkryetari dhe deputeti i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikolloski, sot në emisionin “Brifingu mëngjesit” u shpreh se në Maqedoni nga virusi korona janë të prekur të...

Shitën IPTV ilegale, policia arrestoi dy tetovarë

Dy tetovarë kanë përfunduar në pranga me dyshimin se përmes një portali ilegalisht kanë shitur kanale rtelevizive “IPTV”, transmeton Zhurnal.mk. Gjatë bastisjes së shtëpisë së...

Raportet e auditimit për LSDM, VMRO-DPMNE dhe BDI: Pasuri të paqarta të partive, rritje të të ardhurave të buxhetit, donacione më të shtrenjta

Enti Shtetëror i Revizionit (ESHR) sot publikoi raportet përfundimtare të auditimit mbi “Llogarinë për funksionim të rregullt” në LSDM, VMRO-DPMNE dhe BDI. Në raporte,...

Sot shënohet Dita Botërore e ndërgjegjësimit mbi Autizmin

Sot shënohet Dita Botërore e Vetëdijes për Autizmin dhe një ditë nga muaji që u kushtohet këtyre personave, e cila synon të rrisë ndërgjegjësimin...

Popular

Kafe n’shesh! BESA hap tendën ku qytetarët mund të njoftohen me 8 pikat e listës “Shumicë për Tetovën”

Kandidatët për Këshillin Komunal të Tetovës nga Lëvizja BESA,...

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje...

Shtetasit e huaj lënë monedha false prej një dhe dy euro në pikpagesat e Maqedonisë

Punonjësit e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore të Maqedonisë...

Abdullah Osmani ; Ne kemi çdo ditë, ditë ndërkombëtare sepse ASH na besoi dhe i dha ZË rinisë

Bartësi i listës për këshilltarë nga Aleanca për Shqiptarët...
spot_imgspot_img