25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Qershor, 2021

Browse our exclusive articles!

Komisioni Rregullator i Energjisë sot do të marrë një vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjisë sot do të marrë një vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës që do të vlejnë nga mesnata. Javën...

Do të përdorim edhe vetura elektrike, por edhe autobusë publikë – tha Zaev

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se taksa ekologjike, prëveç aspektit financiar, ka dobi edhe mbi mbrojtjen e mjedisit jetësor. Thotë se “nëpërmjet debatit”, deputetët e...

Çfarë nëse nuk miratohet taksa ekologjike? Bytyqi: Planin B do ta thonë qytetarët

Qeveria nuk ndryshon qëndrim për rritjen e taksës ekologjike për 3.5 denarë. Zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi deklaroi se kjo taksë nënkupton rritje të...

SPB Tetovë ua kujton pronarëve gjobat për muzikë të lartë në lokale dhe nëse u shërbejnë fëmijëve alkool!

Me fillimin e pushimeve verore, në rajonin më të gjerë të Pollogut ndjehet një lëvizshmëri e shtuar nëpër objektet hotelierike dhe posaçërisht në kafenetë...

Gruaja vret burrin, vrasjen e denoncon në policinë e Tetovës

Të dielën paradite, në Policinë e Tetovës, një 39-vjeçare ka denoncuar se ka vrarë bashkëshortin. Ajo ka thënë se ka përdorur send të fortë...

Popular

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...
spot_imgspot_img