13/08/2022
24.7 C
Tetovo

Arkiva Mujore Qershor, 2021

Browse our exclusive articles!

Blegtorët ende i presin subvencionet, paralajmërojnë bllokadë të rrugëve

Blegtorët e Kërçovës, por edhe të rajoneve të tjera ende nuk i kanë marrë subvencionet për vitin e kaluar 2020, ndërsa tashmë po kalon...

Bonus prej 5% për të gjithë të punësuarit në shëndetësinë publike!

Brenda ditës së hënë (28.06.), do të përfundojë pagesa deri tek të gjithë të punësuarit në Institucionet Shëndetësore Publike e bonusit prej 5% (për...

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri në gjysmë ore

Frekuenca e shtuar e automjeteve këtë mëngjes është regjistruar në daljen e vendkalimit kufitar Bogorodicë nga Maqedonia dhe në vendkalimin kufitar Tabanoc për të...

Me bursën “Boris Trajkovski”, të rinjtë kanë mundësi për të studiuar në “City College” në Selanik

Presidenti Stevo Pendarovski, ministrja e arsimit dhe shkencës Mila Carovska dhe Presidenti i “City College”, Kampusi Evropian në Universitetin York, Janis Ververidis, të premten...

Vazhdon moti i nxehtë me temperatura deri në 41 gradë Celsius

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Në disa pjesë të vendit do të ketë edhe vranësira të moderuara. Temperaturat e...

Popular

Kafe n’shesh! BESA hap tendën ku qytetarët mund të njoftohen me 8 pikat e listës “Shumicë për Tetovën”

Kandidatët për Këshillin Komunal të Tetovës nga Lëvizja BESA,...

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje...

Shtetasit e huaj lënë monedha false prej një dhe dy euro në pikpagesat e Maqedonisë

Punonjësit e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore të Maqedonisë...

Abdullah Osmani ; Ne kemi çdo ditë, ditë ndërkombëtare sepse ASH na besoi dhe i dha ZË rinisë

Bartësi i listës për këshilltarë nga Aleanca për Shqiptarët...
spot_imgspot_img