05/10/2022
11.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Shtator, 2021

Browse our exclusive articles!

BDI: Korridori 8-të është projekti më i madh për të gjitha komunat

Bashkimi Demokratik Integrim (BDI) përshëndet hapat e ndërmarra për fillimin e punimeve për realizimin e projektit më të madh, Korridori i 8-të, projekt infrastrukturor i cili...

ASH: Vandalizimet e billbordeve janë tendenca të turpshme të individëve të dështuar në politikë

Aleanca për Shqiptarët ka dalë me reagim në lidhje me informacionet se mbrëmë është vandalizuar posteri i kandidatit të tyre për kryetar në Komunën...

CDC thirrje grave shtatzëna: Vaksinohuni kundër COVID-19

Qendra amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) theksuan se gratë shtatzëna, ato që kanë lindur kohët e fundit ose po përpiqen të...

RMV, po rritet numri i pagesave me kartela në arka dhe pagesa digjitale, si dhe përmes shërbimeve bankare elektronike

Në tremujorin e dytë të këtij viti, ka rritje të konsiderueshme të numrit të pagesave nga qytetarët me kartela pagese në pikat fizike të...

Personat me nevoja të veçanta në margjina: Jetë me sfida, institucione të paarritshme dhe barriera

Sa herë që dalin nga shtëpia, është betejë e re. Për shkak të barrierave të shumta, trotuaret dhe shtigjet duhet të zgjidhen me kujdes,...

Popular

U ndërprenë Marrëveshjet e Koncesionit për shtatë hidrocentrale të vogla në Parkun Kombëtar Mali Sharr

Me iniciativë të ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit...

Inspektorati detekton manipulimet me sasinë e bukës

Blejnë për kile e marrin më pak! Kështu shprehen...

Prokuroria Publike zgjeron akuzën kundër Muhamed Zeqirit

Prokuroria Publike ka zgjeruar akuzën kundrën ish sekretarit të...

Tre nënkryetarë të BDI-së në takimin e sotëm në Reçicë

Tre nënkryetarë të BDI-së shtrojnë kërkesat e tyre në...
spot_imgspot_img