21/03/2023
10.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

5 vjet nga vdekja e Abdilaqim Ademit, zbardhet agjenda e aktiviteteve përkujtimore

Qendra Analitike Hulumtuese “Abdilaqim Ademi” ka njoftuar se nesër, më datë 16 shkurt 2023 do të realizojë një sërë aktivitete për të kujtuar ish ministrin e Arsimit, Abdilaqim Ademin.

Aktivitete do të jenë siç vijon më poshtë:

ora:11:00 Homazhe ne fshatin Shemshovë
13:00 Prezantim i librit “Grafeni” me autor Abdilaqim Ademi, ne Amfiteatrin e Universitetit të Tetovës, në Tetovë
15:30 Akademi përkujtimore dhe promovim i filmit dokumentar kushtuar Abdilaqim Ademit, në Teatrin Shqiptar në Shkup.

Të fundit