6 viktima dhe 37 raste të reja në Maqedonin e Veriut - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

6 viktima dhe 37 raste të reja në Maqedonin e Veriut

Në 24 orët e fundit janë bërë 484 testime dhe janë regjistruar 37 raste të reja të covid-19 në:
– Shkup 9
– Dibër 1,Prilepi 5,Tetovë 3,Gostivar 1. Gjevgjelia 12 (shtetasit e huaj),Strumicë 1,Radovish 1,Kochani 1
– Probistip 1,Delçevo 1,Kratovë 1
6 pacientë janë të vdekur, nga Shkupi (73), Struga (79), Gostivari (55), Kriva Palanka (63), Delçevo (86) dhe nga Kërçova (74 vjet)
Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 251 pacientë të shëruar nga:
– Shkup 17, Kumanovë 15, Shtypje 10 , Prilepi 15, Tetovë 2, Veles 6,  Bitola 2, Kavadarci , Gostivar 2,Gjevgjeli 2
– Probistip 3, Pehçevo 3, Berovë 5, Vinicë 1 ,Sveti Nikole 8 ,Kërçovë 1 ,Negotino 1
Deri më tani janë bërë gjithsej 158.003 testime covid-19. Asnjë testim brenda ekranit.
Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15127, numri i pacientëve të shëruar është 12486, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2018.

Related posts

Në dhjetor 66,1 për qind e energjisë së konsumuar nga prodhimi vendor

Televizioni Koha

Panovski: Në Maqedoni sëmundja e coronavirusit nuk ka pasur e as nuk do të ketë kulm

Televizioni Koha

Parlamenti holandez voton pro kthimit të vizave për shqiptarët

Televizioni Koha

Leave a Comment