Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Ali Ahmeti: 11 shtatori ndryshoi çdo gjë dhe bota më nuk është e njëjtë - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Ali Ahmeti: 11 shtatori ndryshoi çdo gjë dhe bota më nuk është e njëjtë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka kujtuar 11 shtatorin e vitit 2001, ku në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u sulmuan Kullat Binjake.

“20 vjet nga sulmet terroriste në🇺🇸që lanë të vdekur 2977 qytetarë me prejardhje të ndryshme etnike dhe fetare. 11 shtatori ndryshoi çdo gjë dhe bota më nuk është e njëjtë. U sulmua jeta, liria, demokracia. U sulmua mënyra e të jetuarit e botës së qytetëtuar. Para dhe pas 11 shtatorit, ne ishim dhe mbetemi të rreshtuar në krah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës sepse ajo është ana e drejtë e historisë dhe për arsye se ne përkojmë aty, në atë familje, në atë bashkësi, pranë atyre vlerave. Sot kujtojmë se sa e shenjtë dhe e shtrenjtë është liria”.

Related posts

Katër raste të reja në rrethinën e Tetovës

Televizioni Koha

Capital T dhe familja Vula hapin dyert për të prekurit e tërmetit: Ju heqim të gjitha shpenzimet

Televizioni Koha

LSDM: Do ta formojmë Qeverinë e re, obligohemi të ofrojmë edhe më shumë

Televizioni Koha

Leave a Comment