Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Amerika e heton zyrtarisht “TikTok” për arsye sigurie - Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Amerika e heton zyrtarisht “TikTok” për arsye sigurie

Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin tha sot se TikTok, një aplikacion i njohur i medieve sociale, është nën hetim zyrtar nga Komisioni për Investimet e Huaja në SHBA, CFIUS.

“TikTok është nën hetim nga CFIUS dhe ne do t’i bëjmë një raport Presidentit për të gjatë kësaj javë”, tha Mnuchin për gazetarët.

“TikTok” u mundëson përdoruesve të krijojnë video të shkurtra, shpesh me disa efekte themelore dhe muzikë, të cilat janë bërë gjithnjë e më popullore, veçanërisht në mesin e një demografie më të re./ /ervo/

Sipas “App Annie”, që gjurmon të dhënat celulare, “TikTok” është shkarkimi më popullor në tremujorin e parë të vitit.

Related posts

Çulev: Në mars priten 100.000 formularë për dokumente udhëtimi, me procedurë të përshpejtuar do të jepen 650

Televizioni Koha

Osmani: Për mbishkrimet nëpër monumente zgjidhje le të gjejnë historianët jo politikanët

Televizioni Koha

Dhuroi një gotë ujë, djaloshi nga Maqedonia fiton një Mercedes në Gjermani

Televizioni Koha

Leave a Comment