EKSKLUZIVE: Sot nënshkruhet Marrëveshja e koalicionit BESA-LSDM - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

EKSKLUZIVE: Sot nënshkruhet Marrëveshja e koalicionit BESA-LSDM

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) dhe Lëvizja BESA sot në ora 12 në Muzeun e Artit modern në Shkup do të nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit parazgjedhor për zgjedhjet e 12 prillit, mëson gazeta KOHA nga kampet e dyja partive.
Siç mëson KOHA, dy partitë kanë tanimë janë dakorduar për pikat programore si dhe për pozitat e kandidatëve të lëvizjes BESA në listat për deputet në gjashtë njësitë zgjedhore. Sipas marrëveshjes në njësinë zgjedhore numër gjashtë kreu I Lëvizjes BESA, Bilall Kasami do të jetë bartës I listës së kandidatëve për deputet të koalicionit me LSDM-në. Po ashtu, bëhet e ditur se edhe në njësit numër 1, 2 dhe 5 BESA do të ketë pozita fituese në listat e kandidatëve për deputet.

Related posts

RMV, një familjes katër anëtarëshe në korrik i janë nevojitur 33.265 denarë për nevoja themelore

Televizioni Koha

DEPUTETI I VV-SË E FTON KRYEMINISTRIN TË “ÇOHET” SE “U BO SABAH”

Televizioni Koha

Mbi 1.200 të rinj do të mund të trajnohen për IT

Televizioni Koha

Leave a Comment