Filipçe: Në disa komuna mund të kthehen masat kufizuese, përfshirë edhe karantinën – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filipçe: Në disa komuna mund të kthehen masat kufizuese, përfshirë edhe karantinën

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp ka folur në lidhje me gjendjen me coronavirusin në vend.

Ai tha se në ditët e fundit është shënuar rritje e numrit të të infektuarve të rinj me Covid-19, për shkak të siç tha, mosrespektimit të masave, njofton Telegrafi Maqedoni.

Filipçe deklaroi se nuk përjashtohet mundësia që të vendosen sërish masa kufizuese, duke përfshirë edhe karantinën, në disa komuna të caktuara.

Ai gjatë konferencës përmendi komunat si ajo e Sarajit, Çairit, Gazi Babës dhe Aerodromit.

Ai gjithashtu theksoi se në Tetovë, Veles dhe disa vende tjera është duke u bërë monitorim i veçantë i situatës me coronavirusin.

Filipçe tha se në Tetovë është vërejtur numër i lartë i mosrespektimit të masës së izolimit dhe vetizolimit dhe mosmbajtjes së maskave./Telegrafi/

Related posts

VMRO-DPMNE për regjistrimin e popullsisë: Duhet të bëhet dallimi midis shtetasve që jetojnë këtu dhe shtetasve që jetojnë jashtë

Televizioni Koha

Lajm shqetësues nga Holanda, dyshohet për rastin e parë të infektimit me COVID-19 nga kafsha te njeriu

Televizioni Koha

Mbyllet për 30 ditë tregu i Gostivarit

Televizioni Koha

Leave a Comment