Lajmi i Ditës Rajon

Gjermani/Kovid-19: Për 24 orë 50 pacientë të vdekur, pothuajse 5.000 raste të reja të infektimit

Numri i rasteve të konfirmuara të infektimit me Kovid-19 në Gjermani u rrit në 36.508. Nga infektimi deri tani kanë vdekur 198 njerëz, kumtoi Instituti i Shëndetit, Robert Koh.

Numri i personave të sapoinfektuar është rritur për 4.994 në 24 orët e fundit. Ka pasur 50 raste të vdekjes në ditën e kaluar. bs/bsh/

Related posts

Dokumenti/ Publikohet drafti i Këshillit të Europës për hapjen e negociatave me Maqedoninë

Televizioni Koha

Fillon lirimi nga akontacionet e tatimit të fitimit dhe tatimit të të ardhurave personale nga kryerja e veprimtarisë së pavarur

Televizioni Koha

Njëqind e tre policë janë në izolim, 14 prej tyre pozitivë me Kovid-19

Televizioni Koha

Leave a Comment