Gjermani/Kovid-19: Rritet numri i të invektuarve dhe të vdekurve – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Gjermani/Kovid-19: Rritet numri i të invektuarve dhe të vdekurve

Numri i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi i ri në Gjermani është rritur në 31.554 dhe nga kjo sëmundje kanë vdekur 149 persona.

Sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit RKI, numri i të infektuarve është rritur për 4,191, ndërsa numri i të vdekurve – 36.

Gjermania ka marrë disa pacientë nga Franca dhe Italia për t’i mjekuar nga koronavirusi. mb/

Related posts

Sugareski: Mos blini bileta ajrore pa rihapjen e aeroporteve

Televizioni Koha

Konfirmohen shtatë raste të reja me Kovid-19, shërohen 47 pacientë, një ka vdekur

Televizioni Koha

Sot në Reçicë mblidhet kryesia qëndrore e BDI-së

Televizioni Koha

Leave a Comment