Greqia hap kufijtë për turistët më 15 qershor – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Greqia hap kufijtë për turistët më 15 qershor

 

Greqia po i jep fund mbylljes së shkaktuar prej koronavirusit, duke u hapur plotësisht në mes të muajit qershor.

Më konkretisht më 15 qershor, Greqia do të hapë kufijtë për turistët.

Deklarata u bë këtë të martë nga Kryeministri grek Kiryakos Mitsotakis duke folur gjatë një samiti të përbashkët me vende të tjera të Ballkanit.

“Në fillim të muajit qershor do të hapen kufijtë për udhëtimet e bizneseve, punëtorët sezonal dhe për pjesëtarët e familjeve që banojnë në vende të tjera. Ndërsa për turistët kufijtë do të hapen më 15 qershor”, u shpreh Mitsotakis.

Greqia humbi 165 persona nga koronavirusi, ndërsa në total u infektuan 2.840. / KultPlus.com

Related posts

Han: Refuzimi i Francës mbart rrezikun e jostabilitetit në rajon

Televizioni Koha

Kuvendi duhet të debatojë për përzgjedhjen e Naser Ziberit për avokat të popullit

Televizioni Koha

KSHZ: deri më tani 15 kandidatë të pavarur për kryetar komune në RMV kanë mbledhur nënshkrimet e nevojshme

Televizioni Koha

Leave a Comment