Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Grubi: Do të punojmë në realizimin e programit qeveritar - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Grubi: Do të punojmë në realizimin e programit qeveritar

Ministrat shqiptarë në kabinetin qeveritarë të Zaevit, pak para takimit me presidentin e shtetit, Stevo Pendarovski, realizuan një takim që sipas zv. Kryeministrit Artan Grubi kishte për qëllim koordinimin në prag të takimit me presidenti e shtetit.

“Kishim një takim koordinativ me të gjithë ministrat që vijnë nga radhët e BDI-së, takim para se të shkojmë në takimin me presidentin e shtetit. Bashkë konstatuam se do të punojmë dhe do të bëjmë përpjekje maksimale për të zbatuar programin të cilin e miratoi Kuvendi i Republikës së Maqedonisë”, deklaroi Artan Grubi, zv. Kryeministër.

“Jemi një trup, që do të vendosim bashkë dhe bashkë do të zbatojmë programin qeveritarë. Gjitha vendimet do të jenë në të mirë të qytetarëve”, tha Grubi./Alsat-M

Related posts

Qeveria e Maqedonisë zvogëlon fondin e ‘TVSH-ja ime, Dhurata ime’

Televizioni Koha

Arsim Sinani: Ali Ahmeti të dorëhiqet, defaktorizon shqiptarët e Maqedonisë së Veriut

Televizioni Koha

Arabia Saudite do të dhurojë 500 milionë dollarë për luftë kundër koronavirusit

Televizioni Koha

Leave a Comment