Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Kaevski: Jemi në kontakte të vazhdueshme me institucionet për fillimin e aktiviteteve sportive - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kaevski: Jemi në kontakte të vazhdueshme me institucionet për fillimin e aktiviteteve sportive

Drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Darko Kaevski, thotë se është në kontakt të vazhdueshëm me institucionet më të larta për koordinim në lidhje me fillimin e aktiviteteve sportive.

“Ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me të gjitha institucionet kombëtare në lidhje me fillimin e sporteve individuale, si dhe procesin e stërvitjes në sportet kolektive. Shembujt e vendeve të caktuara na japin shembuj dhe praktika se si të mendojmë për sportin për të filluar funksionimin, por gjëja më e rëndësishme është shëndeti”, tha Kaevski sot në Tetovë ku së bashku me zv. drejtorin, Izmit Nura inspektuan aktivitetet e ndërtimit për ndërtimin e pishinës shtëpie në komunën e Tetovës, si pjesë e projektit “Ndërtimi i 14 pishinave”.

Pishina në Tetovë filloi të ndërtohet në 9 shkurt, ndërsa sipas Kaevski, dinamika e ndërtimit të objektit po shkon mirë./Telegrafi/

Related posts

Vjenë, arrestohet shtetasi maqedonas që tentoi të vras nënën e tij

Televizioni Koha

Zaev pret që deri në fillim të qershorit të përgatitet projekt-vendimi për ndërtimin e Korridoreve 8 dhe 10D

Televizioni Koha

Pendarovski në Gostivar, Siljanovska në Aerodrom dhe Gazi Babë

Televizioni Koha

Leave a Comment