05/03/2024
12.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ahmeti: Pas shumë përpjekjesh e mund në fund ia dolëm ta çojmë vendin drejt ëndrrës evropiane, drejt së ardhmes së sigurt

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar ditën e
Evropës nëpërmjet të postimit të një video të përgatitur pikërisht për 9 Majin.

“Erdhi dita miq, ta gëzojmë. Pas shumë përpjekjesh e mund, ia dolëm më në fund ta çojmë vendin drejt ëndrrës evropiane, drejt së ardhmes së sigurt. Sot jemi të barabartë, anëtar të NATO-s dhe me perspektivë të garantuar evropiane. Miq, kjo është e ardhmja e sigurt për të cilën punuam aq shumë. Ia dolëm, bashkë! Gëzuar ditëlindjen Evropë!”, shkroi Ahmeti. fc/

blob:https://www.facebook.com/0d0eb1df-c764-487d-824d-48c16e339461

Të fundit