Kroacia dërgon qentë zbulues në Shqipëri – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni Rajon

Kroacia dërgon qentë zbulues në Shqipëri

Pas tërmetit katastrofal në Shqipëri, edhe Kroacia ka ofruar ndihmë për këtë vend, transmeton Zeri.info.

Para se gjithash, shteti kroat do të dërgoj qentë zbulues, të cilët janë të stërvitur për gjetjen e personave nën rrënoja, si dhe do ta bëj dërgimin e tendave për strehimin e atyre që kanë mbetur pa kulm mbi kokë.

Ndihma do të shkoj direkt për Durrësin, i cili është goditur më së shumti nga katastrofa./ZERI

Related posts

Seancë e re për “Titanik”

Televizioni Koha

Vazhdon gjykimi për vrasjen e Sazdovskit

Televizioni Koha

Broshura me këshilla për shtatzëni dhe Kovid-19

Televizioni Koha

Leave a Comment