Kryeministri Spasovski rezultoi negativ në testimin për coronavirus – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kryeministri Spasovski rezultoi negativ në testimin për coronavirus

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski në ‘Facebook’ shkroi se rezultati i testimit për Covid-19 ka rezultuar negativ.

“Sapo i morra rezultatet e testimit të sotëm për Covid-19. Testi është negativ dhe nuk kam simptoma, dhe derisa sa nuk i marr rekomandimet zyrtare nga epidemiologët, do të jem në izolim shtëpiak”, tha Spasovski, njoftona Telegrafi Maqedoni.

Spasovski ju dëshiroi shërim sa më të shpejt të gjithëve që po ballafaqohen me virusin dhe ju bëri apel qytetarëve të respektojnë masat në mënyrë që t’i mundësohet sistemit shëndetësor ta mbajë kontrollin me rastet e reja.

Ndryshe, ditëve të fundit pozitiv me coronavirus rezultuan nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri dhe drejtoresha e DHP-së, Sanja Lukarevska. Në izolim shtëpiak janë zëvendëskryeministrja Mila Carosksa, ministri Damjan Mançevski dhe Marjan Zabrçanec./Telegrafi/

Related posts

EcoGuerilla: Mali Sharr po rrezikohet, urgjentisht të shpallet për Park Nacional

Televizioni Koha

Krerët e VV në Strugë tek Ziadin Sela, çka po përgatitet?

Televizioni Koha

Kovaçev: Nuk mund të flisni bullgarisht paradite, ndërsa maqedonisht pasdite

Televizioni Koha

Leave a Comment